Atrakcje na trasie

Atrakcje w okolicy Wyrzyskiej Kolei Powiatowej

Zaplanuj niezwykłą wycieczkę na weekend dla rodziny i znajomych!
Najpierw odbędziecie przejazd Wyrzyską Koleją Powiatową, a potem odwiedzicie pozostałe atrakcje powiatów pilskiego i chodzieskiego.

Pałac Rzęszkowo

XIX-wieczny pałac znajdujący się w dolinie Noteci we wsi Rzęszkowo nieopodal Piły to idealne miejsce na wypoczynek, organizację imprez okolicznościowych czy konferencji biznesowych. Położony na 7-hektarowym terenie, otoczony parkiem Pałac Rzęszkowo został w całości wyremontowany i przygotowany do kompleksowej obsługi swoich gości. Zachowana architektura budowli jak i jej najbliższego otoczenia, a także nawiązujący do nich wystrój pomieszczeń pozwalają na przeniesienie się w czasie i sprawiają, że każda okazja do spotkania staje się magiczna.

Źródło: http://www.palacrzeszkowo.pl/, https://www.facebook.com/palacrzeszkowo

Wzgórza Morzewskie

Wzgórza Morzewskie to miejsce masowej zbrodni popełnionej w czasie II wojny światowej przez funkcjonariuszy Gestapo na 40 osobach narodowości polskiej i 2 osobach narodowości niemieckiej na Wzgórzach Morzewskich, 7 listopada 1939 roku.

Na miejscu mordu utworzono Miejsce Pamięci Narodowej, wpisane 23 listopada 1993 roku do rejestru zabytków pod numerem A-748.

Źródło: By pl, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16364106

Pilskie Muzeum Wojskowe

Pilskie Muzeum Wojskowe powstaje z inicjatywy pasjonatów historii wojskowości, należących do Pilskiego Stowarzyszenia Historyczno-Militarnego (do 29.11.2017 Stowarzyszenia Przedmoście Piła).

Głównym zadaniem muzeum jest gromadzenie zbiorów dotyczących historii wojskowości, techniki wojskowej oraz historii militarnej miasta Piły. Zadanie to realizujemy poprzez uzupełnienie zbioru o sprzęt nierozerwalnie związany z wojskową historią naszego miasta, będący symbolem wieloletniego działania Piły, jako silnego ośrodka wojskowego szkolnictwa motoryzacyjnego. Pozyskane eksponaty: samochody ciężarowe, transportery opancerzone, wozy zabezpieczenia technicznego, czołgi tworzą kolekcję obrazującą różnorodność typów i wersji pojazdów używanych do szkolenia Żołnierzy Specjalistów Służby Czołgowo – Samochodowej w Wojsku Polskim.

Źródło: https://www.facebook.com/PilskieMuzeumWojskowe/, opracowanie własne.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dowiedz się więcej o działalności TWKP!
Zapraszamy do włączenia się w prace stowarzyszenia.